Szegedi Tudományegyetem Külügyi Osztály
336. szám – 2002. május 7.
A Külügyi Tájékoztató internetes változata

  • Amerikai posztgraduális ösztöndíjak
Pályázati határidõ: 2002. július 15.

2002. május 10-én (pénteken) délelõtt 11 órakor a Szegedi Tudományegyetem Központi Épületének Kistanácstermében (Dugonics tér 13., II. emelet) a 2003/2004-es tanévre kiírt Fulbright-ösztöndíjakról tart tájékoztató elõadást Dr. Bruckner Huba, a budapesti Fulbright Bizottság vezetõje.

   
  • Pályázati felhívás lektori álláshelyre a Turkui Egyetemre és a párizsi Sorbonne Nouvelle egyetemre
Pályázati határidõ: 2002. május 24.
  • Az Oktatási Minisztérium ösztöndíjpályázata magyar nyelvi - hungarológiai képzésre
Pályázati határidõ: 2002. június 15.
  • A bruges-i College of Europe ösztöndíja bruges-i (Belgium) és natolini (Lengyelország) intézményeibe a 2002/03. tanévre, posztgraduális tanulmányok folytatására
Pályázati határidõ: 2002. május 31.
   
  • A következõ tájékoztatók megtalálhatók a Külügyi Osztályon:
    • a Joensuui Egyetem: Human Geography ( www.joensuu.fi/geo/engmain.htm );
    • Improving Human Research Programme, Marie-Curie Fellowships: vacancies for young European researchers: http://www.cordis.lu/improving/opportunities/ ;
    • Az Open Society Institute, Higher Education Support Program (HESP) 2002. évi nyári egyetemeinek listája: http://www.osi.hu/hesp/pr_hespsummer.html
    • A Van Hall Institut, Leeuwarden: new BSc course International Business and Management Studies (TopIBMS) - tájékoztató füzet ( www.topibms.nl ).
 

 
  • A Külügyi Tájékoztatóban megjelent aktuális pályázatok beadási határidejük szerint


Amerikai posztgraduális ösztöndíjak


A
Fulbright Magyar-Amerikai Oktatási Csereprogram Bizottság meghirdeti a 2003-2004-es tanévre szóló ösztöndíjait. Fulbright ösztöndíjra azok a magyar állampolgárok pályázhatnak, akik felsõfokú végzettséggel, valamint megfelelõ szintû angolnyelv-tudással rendelkeznek és az Egyesült Államokban szeretnének oktatni, kutatni vagy továbbtanulni. Pályázni bármely tudományterületen és mûvészeti ágban lehet.

2002. május 10-én (pénteken) délelõtt 11 órakor a Szegedi Tudományegyetem Központi Épületének Kistanácstermében (Dugonics tér 13., II. emelet) a 2003/2004-es tanévre kiírt Fulbright-ösztöndíjakról (jelentkezési határidõ: 2002. július 15.) tart tájékoztató elõadást Dr. Bruckner Huba, a budapesti Fulbright Bizottság vezetõje. Az elõadás folyamán a jelentkezési lap és a tájékoztató füzet mellé hasznos információk szerezhetõk egy versenyképes pályázat elkészítéséhez. Minden érdeklõdõt szeretettel várunk!



PÁLYÁZATI FELHÍVÁS KÜLFÖLDI FELSÕOKTATÁSI INTÉZMÉNYEK MAGYAR VENDÉGOKTATÓI ÁLLÁSAIRA
A 2002--2003-AS TANÉVTÕL KEZDVE
 
Az
Oktatási Minisztérium, és a Balassi Bálint Intézet (a Nemzetközi Hungarológiai Központ jogutódja) pályázatot hirdet külföldi egyetemek, fõiskolák magyar vendégoktatói (vendégtanári illetve lektori) állásainak betöltésére.

I.
A vendégtanár feladata a külföldi oktatóhely igényétõl függõen elõadások tartása magyar vagy idegen nyelven, szemináriumok vezetése magyar nyelvészetbõl, irodalomból, történelembõl, illetve a hungarológia tárgykörébe tartozó más tudományágakból. Esetenként be kell kapcsolódnia a magyar nyelv oktatásába is.
A lektor feladata elsõsorban a kötelezõ és fakultatív magyar nyelvi órák megtartása, továbbá felkérhetõ szemináriumok, gyakorlati foglalkozások, ismeretterjesztõ elõadások tartására a magyar kultúra, irodalom, illetve nyelvészet tárgykörébõl.

II.
A vendégoktatók az adott országokkal kötött kétoldalú kulturális egyezmények keretében töltik be állásukat. A foglalkoztatásuk feltételeit (az oktatandó tárgyakat, a tanítás nyelvét, a kurzusok heti kötelezõ óraszámát, a munkabért, stb.) a külföldi felsõoktatási intézmény határozza meg. Lakáskörülményeiket, valamint külföldi társadalombiztosításukat általában a fogadó ország és Magyarország között fennálló kormányközi egyezmények szabályozzák. A Balassi Bálint Intézet a kormányközi egyezmények alapján kiutazó vendégoktatókkal a kiküldetés idejére részfoglalkozású (4 órás) közalkalmazotti munkaviszonyt létesít, s ennek alapján havi illetményt, társadalombiztosítási járulékot és egészségügyi hozzájárulást fizet; továbbá külföldi illetményüket kiegészítheti -- a kiegészítés mértéke a hazai besorolástól, tudományos fokozattól és a külföldi jövedelemtõl függ, -- ezen kívül meghatározott súlyhatárig megtéríti a ki- és hazaköltözésük, illetve a hivatalos hazarendelésük költségeit.
III. A vendégoktatói megbízás elnyerésének elõfeltétele:
  • magyar állampolgárság,
  • magyar nyelv és irodalom szakos egyetemi oklevél,
  • a fogadó ország kultúrájának, nyelvének, illetve a tanszék által megjelölt közvetítõ nyelvnek magas szintû ismerete,
  • hazai felsõfokú esetleg középfokú oktatási intézményben szerzett tanítási gyakorlat.


A meghirdetett vendégoktatói helyekre
pályázni az alább felsorolt dokumentumok benyújtásával lehet:

  • rövid, 1 oldalas pályázati kérelem (pontos címmel, telefonszámmal), amelynek tartalmaznia kell a megpályázott külföldi oktatóhely(ek) pontos megnevezését (maximum 2 helyre lehet beadni a pályázatot, rangsorolva), a külföldön vállalt évek számát (maximum 4 év);
  • rövid, 1 oldalas önéletrajz (magyar és idegen nyelven), amely kitér a jelölt családi körülményeire is (a külföldre utazó, vele egy háztartásban élõ családtagok száma, életkora, stb.);
  • rövid, 1 oldalas szakmai önéletrajz (magyar és idegen nyelven);
  • a fontosabb publikációk jegyzéke (maximum 1 oldal);
  • a kiküldetés idõtartamára tervezett oktató- és kutatómunka rövid, egy oldalas vázlata (magyar és idegen nyelven);
  • diploma és a nyelvtudást valamint a tudományos fokozatot igazoló dokumentumok másolatai;
  • két, a hungarológia területén elismert szakember ajánlása (ennek benyújtása csak a lektori állásokra pályázók számára kötelezõ).

A fenti dokumentumokat 2-2 példányban személyesen vagy postán a Balassi Bálint Intézet címére (Budapest, I ker., Somlói út 51. II. em. ill. * 1519 Budapest, Pf. 385.) kérjük eljuttatni.

A pályázat beadásának határideje: 2002. május 24. (péntek).
 
IV. Pályázni a következõ helyre lehet:
Finnország, Turku, Turkui Egyetem
Lektori állás: Tapasztalat a magyar mint idegen nyelv oktatásában. A jelöltnek alkalmasnak kell lennie a magyar irodalom, történelem, mûvelõdéstörténet és nyelvészet körébõl ismeretterjesztõ elõadások tartására. A finn nyelv magas szintû ismerete elengedhetetlen. A tudományos (Phd) fokozat elõnyt jelent.
Franciaország, Párizs, Sorbonne Nouvelle, Paris III
Lektori állás: Tapasztalat a magyar mint idegen nyelv oktatásában. Nyelvészeti érdeklõdés, a magyar nyelvészeti tárgyak tanítására való alkalmasság. A fogadó ország nyelvének és kultúrájának ismerete alapfeltétel.
 
V.
A határidõre beérkezett, hiánytalanul felszerelt, a formai követelményeknek maradéktalanul megfelelõ pályázatok bírálatában a Balassi Bálint Intézet vezetése és tudományos tanácsa vesz részt. A bizottság állásfoglalásának utólagos felülvizsgálatára nincs lehetõség. Az elfogadott pályázatokat meghatározott módon továbbítjuk a fogadó félnek, aki a végsõ döntést meghozza. A pályázat eredményérõl a Balassi Bálint Intézet értesíti a jelölteket. Az Intézet a pályáztatás lebonyolítását, valamint a pályázatot nyert vendégoktatók informálását, felkészítését és külföldi kiküldését végzi.
További felvilágosítás kérhetõ a
209-2011-es telefon- vagy a 466-8443-as telefon- és faxszámon hétköznap délelõtt 9 és 15 óra között.
E-mail címünk: bbi@bbi.hu



Ösztöndíjpályázat magyar nyelvi - hungarológiai képzésre
A Magyar Köztársaság Oktatási Minisztériumának ösztöndíjpályázata magyar nyelvi-hungarológiai képzésre (nem magyar anyanyelvûek számára).
Az Oktatási Minisztérium 2002. január 1-jével létrehozta a Balassi Bálint Intézetet, melynek feladata a magyar nyelv és minden, a magyarságtudománnyal kapcsolatos ismeret oktatása és terjesztése. Az Intézet az ezen a területen jelentõs hagyományokkal, nagy tapasztalatokkal rendelkezõ jogelõd Magyar Nyelvi Intézet oktatási programját kívánja továbbfejleszteni a másik jogelõd, a Nemzetközi Hungarológiai Központ nemzetközi tapasztalatainak felhasználásával. Célunk az, hogy a program minél jobban megfeleljen a különbözõ országokból érkezõ hallgatók elvárásainak.

A pályázati felhívás és a jelentkezési lap letölthetõ a Külügyi Tájékoztató internetes verziójáról:
  • Kiírás magyarul // Jelentkezési lap magyarul
  • Kiírás angolul // Jelentkezési lap angolul
  • Kiírás németül // Jelentkezési lap németül
  • Kiírás franciául // Jelentkezési lap franciául
  • Kiírás oroszul // Jelentkezési lap oroszul


A pályázat benyújtásának határideje: 2002. június 15.




A College of Europe posztgraduális ösztöndíja
A bruges-i Európa Tanulmányok Szakkollégiuma (College of Europe) pályázatot hirdet bruges-i (Belgium) és natolini (Lengyelország) intézményeibe a 2002/03. tanévre, posztgraduális tanulmányok folytatására az alábbi szakterületeken:
  • jog közgazdaság
  • közigazgatás - politológia


Az ösztöndíj idõtartama: 10 hónap, elõrelátható kezdete 2002. szeptember 15.

Pályázhatnak olyan fiatal magyar állampolgárok, akik

  • szakirányú felsõoktatási intézmények végzõs hallgatói
  • szakirányú felsõfokú végzettséggel rendelkezõ szakemberek


További információ: http://www.tpf.iif.hu/coe/index.htm

A pályázatok beküldési határideje: 2002. május 31. (a postabélyegzõ dátuma).

Tempus Közalapítvány
1082 Budapest Üllõi út 82.
Postacím: 1438 Budapest 70, Pf.: 510
Infóvonal: 210 97 10, fax: 210 97 01
E-mail: info@tpf.hu




Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD)         Eötvös József Öffentliche Stiftung für Stipendien - Büro MÖB P R O G R A M M A U S S C H R E I B U N G PROJEKTBEZOGENER PERSONENAUSTAUSCH MIT UNGARN MAGYAR-NÉMET KUTATÓCSERÉK
2003 - 2004 Bewerbungstermin: 31.07.2002. - Förderungsbeginn: 01.01.2003.

Allgemeine Informationen Antragstermin und -verfahren Auswahl und Bewilligung Fördersätze I. Allgemeine Informationen Mit dem Ziel der Intensivierung der wissenschaftlichen Zusammenarbeit zwischen deutschen und ungarischen Wissenschaftlern oder Forschergruppen durch Förderung des projektbezogenen Austausches von Personen führen der Deutsche Akademische Austauschdienst (DAAD) und die Eötvös József Öffentliche Stiftung für Stipendien - Büro MÖB seit 1998 ein gemeinsames Programm durch.
Dabei wird der Fortbildung und Spezialisierung des wissenschaftlichen Nachwuchses (Diplomanden, Doktoranden, Postdoktoranden) im Rahmen der Forschungskooperation starkes Gewicht beigemessen.
Das Programm steht allen Fachrichtungen offen.
Im Rahmen dieses Programms werden Reise- und Aufenthaltskosten für die grenzüberschreitende Zusammenarbeit ungarischer und deutscher Wissenschaftler finanziert, wobei die deutsche Seite die Reisekosten der deutschen Teilnehmer und die Aufenthaltskosten der ungarischen Teilnehmer in Deutschland, die ungarische Seite die Reisekosten der ungarischen Teilnehmer und die Aufenthaltskosten der deutschen Teilnehmer in Ungarn übernimmt.
Das Angebot richtet sich an Hochschullehrer und Wissenschaftler deutscher und ungarischer Hochschulen und außeruniversitärer Forschungseinrichtungen (in der Regel Großforschungseinrichtungen, Institute der Blauen Liste sowie der FhG und der MPG). Der Antragsteller gilt zugleich als der für das Projekt Verantwortliche; er muß Hochschullehrer bzw. leitender Wissenschaftler einer außeruniversitären Forschungseinrichtung in einem festen Dienstverhältnis sein. Sofern sein Dienst­verhältnis befristet ist, muß die Laufzeit seines Arbeitsvertrages das Ende des Förderungszeitraums um mindestens ein Jahr übersteigen.
Die Mittel zur Durchführung des Programms erhält der DAAD aus dem Haushalt des Bundesministers für Bildung und Forschung (BMBF). Die Ungarische Stipendienkommission erhält ihre Mittel für dieses Programm aus dem Haushalt des Ministeriums für Bildung der Republik Ungarn.
Antragsvoraussetzung ist ein konkretes wissenschaftliches Forschungsvorhaben, an dem Wissenschaftler aus beiden Ländern gemeinsam arbeiten. Im Antrag soll das wissenschaftliche Ziel des Projektes (Umfeld, Novität, erreichbare Teilziele) unter dem Aspekt der deutsch-ungarischen Kooperation ausführlich dargestellt werden.
Förderungsfähig sind ausschließlich die spezifisch personenbezogenen Mehrkosten, soweit sie sich durch den Austausch beteiligter Wissenschaftler, Graduierter, Diplomanden (diese nur, wenn die Diplomarbeit Teil des Projektes ist) ergeben.
Die Grundfinanzierung des Projektes (Personal- und Sachkosten auf beiden Seiten) muß aus anderen Mitteln gesichert sein. Projektbezogene Nebenkosten (Materialaufwendungen etc.) können nicht übernommen werden.
Der Gesamtförderungszeitraum für ein deutsch-ungarisches Projekt beträgt zwei Jahre, d.h. eine Verlängerung der Projekte für ein drittes Jahr ist ausgeschlossen. Die Förderung eines Projekts für das zweite Jahr ist von den erbrachten Leistungen des ersten Projektjahres abhängig.
Das auf die deutsche Seite entfallende Antragsvolumen sollte pro Projekt und Jahr EUR 5.000,-- bis EUR 7.500,-- nicht übersteigen.
Das auf die ungarische Seite entfallende Antragsvolumen sollte pro Projekt und Jahr HUF 800.000,-- nicht übersteigen.
In den Rahmen dieses Programms gehören nicht:
o in demselben Thema bereits bestehende, von anderer Seite finanzierte Projekte der deutsch-ungarischen Kooperation in Forschung und Technologie, die auch den Personenaustausch einschließen und in denen dieselben Personen gefördert werden o reine Ausbildungsvorhaben o reine Seminarveranstaltungen o Konferenzen II. Antragstermin und -verfahren Antragstermin für Neuanträge ist der 31.07.2002 (Datum des Poststempels). Die Nichteinhaltung dieses Termins führt zur formalen Ablehnung des Antrags.
Der deutsche und der ungarische Projektverantwortliche reichen identische Förderanträge an die unten aufgeführten Stellen ein. Im Projektantrag muß das gemeinsame Projekt beschrieben werden und nicht nur die jeweilige nationale Komponente.

Der deutsche Antragsteller richtet seinen Antrag an den DAAD - Referat 324 (Südosteuropa)
Postfach 200 404
53134 Bonn E-Mail: Hutter@daad.de Telefon: 0228/882-484, Telefax: 0228/882-627 Dort sind auch die Antragsformulare für deutsche Antragsteller erhältlich.
Der ungarische Antragsteller richtet seinen Antrag an die Eötvös József Öffentliche Stiftung für Stipendien - Büro MÖB Professzorok Háza
1146 Budapest Ajtósi Dürer sor 19-21.
Zsuzsanna Krasnyanszki, E-Mail: krasnyanszki@mob.ph.hu, Telefon: +36-1-384-9009, Fax: +36-1-343-6489 Auf das Antragskuvert bitte vermerken: Magyar - német kutatócsere.
Die Bewerbungsformulare für ungarische Antragsteller sind erhältlich bei:
Eötvös József Ösztöndíj Közalapítvány - MÖB Iroda Ügyfélszolgálati Iroda
1046 Budapest, Ajtósi Dürer sor 19-21 Tel.: 422-0678 E-mail: ugyfel@mob.ph.hu oder durch das Internet: www.scholarship.hu/urlap.html III. Auswahl und Bewilligung Der DAAD und die MÖB prüfen zunächst die Anträge nach formalen Gesichtspunkten (Erfüllung der Antragsvoraussetzungen,Vollständigkeit u.ä.). Deutsche Hochschullehrer einer vom DAAD berufenen Auswahlkommission führen die deutsche Vorauswahl durch. Von ungarischer Seite werden die Beurteilungen durch die von der Eötvös József Öffentliche Stiftung für Stipendien und deren Fachkollegien berufenen Expertengruppen durchgeführt.
Die endgültige Auswahl der zu fördernden Projekte erfolgt voraussichtlich Anfang Dezember 2002 durch eine deutsch-ungarische Auswahlkommission in Bonn.
Die Bewilligung der Projektmittel auf deutscher Seite nimmt der DAAD aus haushalts­technischen Gründen in Form eines Zuwendungsvertrages mit der deutschen Hochschule bzw. außeruniversitären Forschungseinrichtung vor.
Für die Einzelauszahlungen der Förderbeträge und deren Abrechnungen trägt die Hochschule bzw. das Forschungsinstitut Sorge.
Mit den geförderten ungarischen Projektverantwortlichen wird gleichfalls ein Zuwendungsvertrag über die Projektmittel bzw. die Rechte und Pflichten des Projektverantwortlichen durch die Eötvös József Öffentliche Stiftung für Stipendien - Büro MÖB abgeschlossen.
IV. Fördersätze Bei den Reisekosten für die deutschen Teilnehmer nach Ungarn sowie bei den Aufenthaltskosten ungarischer Teilnehmer in Deutschland gelten folgende Sätze und Regelungen bzw. vom DAAD vorgesehene Pauschalen.
DAAD Förderung für deutsche Teilnehmer Reisekosten: Für die Hin- und Rückreise nach Ungarn ist eine Reisekostenpauschale von höchstens EUR 342,57 vorgesehen.
DAAD-Förderung für ungarische Teilnehmer Aufenthaltskosten: Die Aufenthaltskosten ungarischer Teilnehmer sollten unter Nutzung aller hochschuleigenen Möglichkeiten der Unterbringung nach den Grundsätzen sparsamster Haushaltsführung gestaltet werden.
Folgende Tabelle gibt die möglichen Höchstsätze an:

Tagessatz bei Kurzaufenthalten (Euro)        Monatlich (Euro)
Kategorie 1: Diplomanden29 ,-- bis zu 22 Tagen677,46 max. 3 Monate Kategorie 2: Graduierte, Doktoranden41 ,-- bis zu 22 Tagen920,33 max. 3 Monate Kategorie 3: Promovierte Wissenschaftler und Hochschullehrer82,-- bis zu 22 Tagen 1.840,-- max. 1 Monat Es ist erwünscht, diese DAAD-Sätze zu unterschreiten, um möglichst viele Maßnahmen durchführen zu können.
Aus den DAAD Sätzen ist auch der Beitrag zur Krankenversicherung zu begleichen: Die aus­ländischen Gäste sollten dringend auf die Notwendigkeit eines ausreichenden Versicherungs­schutzes hingewiesen werden. Kann eine Auslandskrankenversicherung in Ungarn nicht abge­schlossen werden, sollte dafür Sorge getragen werden, daß sich die ungarischen Teilnehmer unmittelbar bei ihrem Eintreffen in Deutschland versichern. Auch die deutschen Teilnehmer haben für ausreichenden Versicherungsschutz in Ungarn zu sorgen.

Die Eigenleistungen der Hochschule und der Einsatz sonstiger Mittel müssen (bereits im Antrag dargestellt) und später im Finanzbericht mit ausgewie­sen werden. Bei der Bemessung des Zuschusses werden diese Eigenleistungen durchaus im Sinne einer Maximierung der möglichen Maßnahmen positiv gewürdigt.
Bei wesentlichen Änderungen der rechtlichen Bedingungen oder der tatsächlichen Berechnungsgrundlagen behalten der DAAD und die Eötvös József Öffentliche Stiftung für Stipendien - Büro MÖB sich eine entsprechende Veränderung der oben genannten Fördersätze und/oder Abrechnungsmodalitäten vor.
Eötvös József Öffentliche Stiftung für Stipendien - Büro MÖB - Förderung für ungarische Teilnehmer Reisekosten:

Für die Hin- und Rückreisekosten nach Deutschland sind folgende Zuschüsse vorgesehen:
- Diplomanden, Doktoranden: HUF 40.000,- (Kategorie 1 und 2)
- Hochschullehrer: HUF 30.000,- (Kategorie 3)
Eötvös József Öffentliche Stiftung für Stipendien - Büro MÖB - Förderung für deutsche Teilnehmer Aufenthaltskosten:
Die Aufenthaltskosten deutscher Teilnehmer sollten unter Nutzung aller hochschuleigenen Möglichkeiten der Unterbringung nach sparsamster Haushaltsführung gestaltet werden.

Tagessatz bei Kurzaufenthalten        Monatlich Kategorie 1 und 2:
Diplomanden, Graduierte, DoktorandenHUF 8.000,- bis zu 20 Tage HUF 92.000,- max. 3 Monate Kategorie 3:
Promovierte Wissenschaftler und HochschullehrerHUF 15.000,- bis zu 20 Tage HUF 180.000,- max. 1


A Külügyi Tájékoztatóban megjelent
aktuális pályázatok beadási határidejük szerint

Határidõ:Pályázat: Forrás:
 
2002. máj. 15.Magyar-osztrák TéT együttmûködés KT 335.
2002. máj. 15.A krakkói Jagelló Egyetem "Jadwiga királyné ösztöndíja" külföldi hallgatók számára KT 331.
2002. máj. 15.Pályázat magyar állami ösztöndíjra, nyugati diaszpórában élõ magyar személyek számára KT 332.
2002. máj. 17.Magyar-francia TéT együttmûködés KT 335.
2002. máj. 24.Lektori állás a Turkui Egyetemen és a párizsi Sorbonne Nouvelle egyetemen KT 336.
2002. máj. 27.A JSPS rövid, hosszú idejû és posztdoktori japán ösztöndíjai KT 333.
2002. máj. 27.Magyar-japán TéT együttmûködés KT 335.
2002. máj. 30.Magyar - dél-afrikai TéT együttmûködés KT 335.
2002. máj. 30.Magyar-cseh TéT együttmûködés KT 335.
2002. máj. 31.A bruges-i College of Europe ösztöndíja bruges-i (Belgium) és natolini (Lengyelország) intézményeibe a 2002/03. tanévre, posztgraduális tanulmányok folytatására KT 336.
 
2002. jún. 1.Ifjúság 2000/2006 Nemzetközi ifjúsági csereprogramok KT 324.
2002. jún. 7. 17hFelhívás kutatási témák javaslatára a 6. sz. Keretprogramhoz KT 335.
2002. jún. 12.Magyar-német TéT együttmûködés KT 335.
2002. jún. 15.Ösztöndíjpályázat magyar nyelvi - hungarológiai képzésre KT 336.
2002. jún. 28.Japán kutatói és egyetemi ösztöndíjak KT 333.
2002. jún. 30.Görög ösztöndíjak Posztgraduális/Doktori tanulmányok folytatására KT 336.
 
2002. júl. 31.DAAD-MÖB: Magyar-német kutatócserék KT 336.
 
2002. szept. 1.Ifjúság 2000/2006 Nemzetközi ifjúsági csereprogramok KT 324.
2002. szept. 1.A Copernicus hallgatói egyesület egyszemeszteres ösztöndíjai berlini, müncheni és hamburgi tanulmányokra KT 331.
2002. szept. 16.Nemzetközi ifjúsági együttmûködés támogatása (Mobilitas) KT 324.
 
2002. okt. 15.Ausztriai ösztöndíjak a 2002/2003. tanévre KT 327.
2002. okt. 15.Pro Renovanda alapítvány: Diákok a tudományért KT 334.
 
2002. nov. 1.Ifjúság 2000/2006 Nemzetközi ifjúsági csereprogramok KT 324.
 
folyamatosAz Illyés Közalapítvány pályázata a határon túl élõ magyarság támogatására KT 289.
folyamatosA Soros Alapítvány pályázatai: East-East program KT 280.