Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága
377. szám – 2005. november 03.

A Külügyi Tájékoztató internetes változata

 

Pályázatok Határidő
 
  • A Tempus-programban részt vevő országok közti együttműködéseken keresztül a felsőoktatási rendszerek fejlesztése / Tempus
    ( http://www.pafi.hu/ )

lásd a pályázatban

  • A felsőoktatás, a szakoktatás és szakképzés területén megvalósuló együttműködés az EU és Ausztrália között / EU-Australia Cooperation in Higher Education and Vocational Training / DG EAC 44/05 ( http://www.pafi.hu/ )
2005. nov. 11.
  • Közép-Európai Felsőoktatási Csereprogram - Hálózati jelentkezés / CEEPUS
    ( http://www.pafi.hu/ )

2006. jan. 15.

  • Közép-Európai Felsőoktatási Csereprogram - Hallgatói és oktatói mobilitás / CEEPUS
    ( http://www.pafi.hu/ )
2005. nov. 15, 2006. jan. 15.
  • Vulcanus in Japan ( (http://www.eujapan.com/europe/vulcanus_japan.html) )
2006. jan. 20.
  • Smithsonian Fellowships 2006 ( http://www.si.edu/research+study/ )

2006. jan. 15.

  • Scholarships of Republic of Turkey (History, Sociology, Political-Psychology, International Relations, Administrative Sciences, Communication, Turcology) ( http://www.yok.gov.tr/ )
2005. dec. 30.
  • Magyar-portugál TÉT együttműködés ( http://www.nkth.gov.hu/main.php?folderID=906 )
2005. nov. 14.
  • Magyar-kínai TÉT együttműködés ( http://www.nkth.gov.hu/main.php?folderID=906 )
2005. dec. 31.
   
A következő tájékoztatók megtalálhatók az NKI-n:  
  • Postgraduate courses of the Queen Margaret University College, Edinburgh
    ( http://www.qmuc.ac.uk/ )
  • Universidad Autonoma de Barcelona: PhD Program in Physics
    ( http://www.blues.uab.es/postgrau/ ) ( http://antalya.uab.es/phdphysics/ )

 

  • A Külügyi Tájékoztatóban megjelent aktuális pályázatok beadási határidejük szerint

 

 

A Tempus-programban részt vevő országok közti együttműködéseken keresztül a felsőoktatási rendszerek fejlesztése / Tempus

 

Kiíró:

Tempus Közalapítvány

Pályázat címe:

A Tempus-programban részt vevő országok közti együttműködéseken keresztül a felsőoktatási rendszerek fejlesztése / Tempus

Pályázhatnak:

Felsőoktatási intézmények, civil szervezetek (NGO), cégek, vállalatok, állami hatóságok.

Beadási határidő: 2005. október 15., december 15., 2006. február 15. október 15.

 

A Tempus Közalapítvány pályázati felhívása

A program elsődleges célja a részt vevő országok közti együttműködéseken keresztül a felsőoktatási rendszerek fejlesztésének támogatása.


Részt vevő országok

A 25 EU-ország, kedvezményezett (partner) országok, önköltségi alapon részt vevő országok és az EU-tagjelölt országok.


Pályázásra jogosultak köre

Felsőoktatási intézmények, civil szervezetek (NGO), cégek, vállalatok, állami hatóságok.


Pályázati formák

Joint European Project (JEP) - Közös európai projekt

2-3 évig tartó intézményközi együttműködések támogatása. A támogatást intézményi konzorciumok nyerhetik el a következő tevékenységtípusokra: tantervfejlesztés; intézményirányítási projektek, intézményfejlesztési képzések szervezése.

Pályázati határidő: 2005. december 15.

 

Structural and Complemetary Measures (SCM) - Strukturális és kiegészítő tevékenységek

Rövidebb időtartamú együttműködések, néhány héttől egy évig terjedően. Speciális, a nemzeti reformtörekvések körébe tartozó fejlesztéseket támogat, amelyeket az adott ország prioritásként jelölt meg.

Pályázati határidő: 2005. október 15., 2006. február 15. és október 15.

 

Individual Mobility Grant - Egyéni mobilitási ösztöndíj

Egyéni munka támogatása, amely a reformtörekvésekkel harmonizál, a kiutazás 1-8 hétig terjedő időtartamú lehet. A mobilitás az EU-államokból a kedvezményezett országokba, illetve a kedvezményezett országokból az EU-országokba irányulhat.

Pályázati határidő: február 15. (június 1. és október 30. között megvalósuló mobilitás esetén) és október 15. (következő év február 1. és június 30. között megvalósuló mobilitás esetén)

 

A Tempus-pályázatok beadása centralizált módon történik, a pályázatokat a torinói székhelyű Európai Képzési Alapítvány címére kell megküldeni (European Training Found, ETF).

A Tempus Közalapítvány információkkal és pályázati tanácsadással segíti a pályázók munkáját.

A részletes pályázati felhívás megtalálható a Tempus Közalapítvány honlapján.

További információ: Tempus Közalapítvány; 1438 Budapest 70, Pf. 508; infovonal: 237-1320; e-mail: info@tpf.hu ; web: www.tka.hu.


A felsőoktatás, a szakoktatás és szakképzés területén megvalósuló együttműködés az EU és Ausztrália között /

EU-Australia Cooperation in Higher Education and
Vocational Training / DG EAC 44/05

Kiíró:

Európai Unió

Pályázat címe:

A felsőoktatás, a szakoktatás és szakképzés területén megvalósuló együttműködés az EU és Ausztrália között / EU-Australia Cooperation in Higher Education and Vocational Training / DG EAC 44/05

Pályázhatnak:

Felsőoktatási, szakoktatási és szakképzési intézmények

Beadási határidő:

2005. november 11.

1. A felhívás célkitűzései és ismertetése

A pályázati felhívás általános célkitűzése az EU-tagállamok és Ausztrália népei közötti fokozott megértés és interakció előmozdítása, mely magában foglalja nyelveik, kultúráik és intézményeik szélesebb körű ismeretét, valamint a felsőoktatás, a szakoktatás és szakképzés minőségének javítását az EU-ban és Ausztráliában. E felhívás keretében két tevékenységi területen lehet pályázni:

A közös konzorciális projektek célja, hogy vagy a felsőfokú alapképzés szintjén uniós és ausztrál felsőoktatási intézmények konzorciumának, vagy az EU-ban és Ausztráliában található szakoktatási és szakképzési intézmények konzorciumának létrehozása révén keretet biztosítsanak a diákcserének és a tanulmányi program fejlesztésének a középfokú képzést követő szinten. A konzorcium közös tanulmányi programot fejleszt ki, a diákcsere pedig mindkét irányban megvalósul.
A kiegészítő tevékenységek célja, hogy további szakpolitikai irányultságú támogatást nyújtsanak az EU-Ausztrália együttműködésnek a felsőoktatás, a szakképzés és szakoktatás területén. Ezek a tevékenységek konferenciákat, szemináriumokat foglalnak magukban, valamint olyan kiadványoknak és innovatív weboldalaknak nyújtott támogatást, amelyek az oktatás terén megvalósuló nemzetközi együttműködésre, valamint az EU és Ausztrália közötti általános kapcsolatokra helyezik a hangsúlyt.

2. Támogatásra jogosult pályázók

E felhívás keretében felsőoktatási, szakoktatási és szakképzési intézmények nyújthatják be támogatási igényüket. A kiegészítő tevékenységek esetében más szervezetek, pl. akkreditációs ügynökségek, oktatási ügynökségek vagy szervezetek, magánvállalatok, ipari és üzleti csoportok, civil szervezetek, kutatóintézetek és szakmai testületek is pályázhatnak. A támogatásra jogosult pályázóknak az Európai Unió 25 tagországának egyikében kell székhellyel rendelkezniük.

3. Költségvetés és a projekt időtartama

A projektek társfinanszírozására előirányzott költségvetés mintegy 1 millió euró. A Bizottság által nyújtott pénzügyi támogatás nem haladhatja meg a teljes támogatható költség 75%-át. A maximálisan nyújtható támogatás a közös konzorciális projektek esetében 300 000 euró, a kiegészítő tevékenységek esetében pedig 75 000 euró. A tevékenységek megvalósítását 2006. február 1-2006. május 1. között kell megkezdeni.

Minden egyes tevékenység időtartama általános szabályként 36 hónapra korlátozódik a közös konzorciális projektek esetében, és 24 hónapra a kiegészítő tevékenységek esetében.

4. Határidő

A pályázatokat legkésőbb 2005. november 11. bezárólag kell megküldeni a Bizottságnak: European Commission, Directorate General for Education and Culture

Unit: "Tempus Programme-Erasmus Mundus", Attention: Mr. Augusto Gonzalez, Office: B7 6-65, B-1049 Brussels.

5. További információk

A pályázati felhívás teljes szövege és a pályázati űrlapok az alábbi weboldalról tölthetők le: http://europa.eu.int/comm/education/index_en.html.

További információért kérjük, a következő címre írjon: eac-3C-cooperation@cec.eu.int. Közvetítő: Tempus Közalapítvány (www.tka.hu).


Közép-Európai Felsőoktatási Csereprogram - Hálózati jelentkezés / CEEPUS

Kiíró:

Európai Unió, Tempus Közalapítvány

Pályázat címe:

Közép-Európai Felsőoktatási Csereprogram - Hálózati jelentkezés / CEEPUS

Pályázhatnak:

Legalább három partner (lehet egy intézmény, egy kar, vagy akár egy tanszék), amelyből legalább kettő két különböző CEEPUS ország tagja.

Beadási határidő:

2006. január 15.

 

Az Európai Unió pályázati programja. Egy CEEPUS-hálózat legalább három partner (lehet egy intézmény, egy kar, vagy akár egy tanszék) bevonásával alakul ki, amelyből legalább kettő két különböző CEEPUS-ország tagja.

Kizárólag a közös diplomaprogramok (joint degrees, double degrees, multiple degrees) létrehozására alakuló hálózatok esetében lehetőség van arra, hogy egy hálózatot két különböző CEEPUS-ország egy-egy felsőoktatási intézménye alkosson.

Megvalósítható tevékenységek:

  • Klasszikus hálózati tevékenység
  • Klasszikus hálózati tevékenység + közös programok fejlesztése/bevezetése
  • Közös programok fejlesztése/bevezetése

Tanári mobilitás esetén 4 tanítási óra + 2 óra közös munka
Együttműködési megállapodásokat csatolni lehet a pályázathoz
A CEEPUS-programba való bekapcsolódás feltételei:

A CEEPUS keretében utazó diákoknak a fogadó intézményben tandíjmentességet kell biztosítani. Kölcsönösen kötelező a külföldi tanulmányok elismerése.

Beérkezők számára a kurzusok látogatását a helyi nyelven kívül biztosítani kell angolul, németül vagy franciául.

Hogyan létesítsünk CEEPUS-hálózatot: Partnerként való bekapcsolódás: partnerkeresés után (korábbi szakmai kapcsolatok felelevenítésével vagy partnerkereső szolgáltatások igénybevételével) új együttműködések, csereakciók kidolgozása.

Koordinátorként való bekapcsolódás: meg kell határozni, hogy a hálózatban részt vevő partnerintézmények közül melyik vállalja a koordinátor szerepét.

Csatolandó dokumentumok beszerzése: rektor/főigazgató támogatását tartalmazó "Letter of Endorsement" és a felelős szervezeti egység által aláírt "Letter of Intent" amely a külföldi tanulmányok kölcsönös elismerését biztosítja.

A 2005/2006-os tanévtől kezdődően a pályázatok beadására új rendszer, a GRAIN került bevezetésre, melynek elérhetősége: http://www.ceepus.info.

A hálózatba bevonni kívánt partnereknek kötelezően regisztrálniuk kell magukat a fenti honlapcímen. A regisztráció menetéről demo-anyag itt található: http://www.tpf.iif.hu/upload/docs//palyazatok/ceepus/egyeb/GRAINRegistrationDEMO.ppt.

A regisztrációt követően a regisztrációs lapon megadott e-mail címre a partnerek kapnak egy-egy felhasználónevet és jelszót, ezzel tudnak hozzáférni a készülő hálózati pályázat anyagához a koordinátor irányításával, és a partnerek közreműködésével az Interneten ki kell tölteni a hálózati jelentkezési lapot; a hálózat koordinátora összerendezi a komplett pályázati anyagot: kinyomtatja az Internetre feltöltött pályázatot, mellékeli a kötelező dokumentumokat, és határidőre elküldi azt a saját országának nemzeti CEEPUS irodájához.

Kiválasztás: a hálózati pályázatok először nemzeti majd nemzetközi szinten kerülnek elbírálásra.

A nyertes hálózatok koordinátorai a március/áprilisban tartott CEEPUS Nemzetközi Bizottsági ülés után kapnak értesítést. Függetlenül a projekt tervezett időtartamától, a hálózati pályázatot minden évben újra be kell adni. Egy adott hálózati pályázatot csak egyszer, a koordinátorintézmény országának nemzeti CEEPUS irodájához kell benyújtani.

A pályázat benyújtásának határideje 2006. január 15.


Közép-Európai Felsőoktatási Csereprogram - Hallgatói és oktatói mobilitás / CEEPUS

Kiíró:

Európai Unió, Tempus Közalapítvány

Pályázat címe:

Közép-Európai Felsőoktatási Csereprogram - Hallgatói és oktatói mobilitás / CEEPUS

Pályázhatnak:

Legalább három partner (lehet egy intézmény, egy kar, vagy akár egy tanszék), amelyből legalább kettő két különböző CEEPUS ország tagja.

Beadási határidő:

2006. január 15.


 A program célja: A program célja, hogy lehetővé tegye a részt vevő országok felsőoktatási intézményei számára hagyományos hálózati együttműködés keretében és/vagy joint programok létrehozása érdekében vendégtanárok fogadását, diákcseréket, nyelvi és szakmai kurzusokon, nyári egyetemeken, hallgatói kirándulásokon való közös részvételt.

Részt vevő országok

CEEPUS országok: Ausztria, Bulgária, Csehország, Horvátország, Magyarország, Lengyelország, Románia, Szerbia és Montenegró, Szlovákia, Szlovénia
Tematikus hálózatok országai : Albánia, Bosznia-Hercegovina, Macedónia

Hálózati együttműködések

A CEEPUS hálózat az a szervezeti keret, amelyben a hallgatók és oktatók mobilitása megvalósul. Egy hálózat legalább két különböző CEEPUS ország, legalább három akkreditált felsőoktatási intézményének (lehet kar vagy tanszék is) bevonásával alakul ki. Ez alól kizárólag a közös diploma programok kidolgozását célzó hálózatok kivételek, ahol legalább két CEEPUS ország két felsőoktatási intézménye közösen fejleszt ki egy diplomafokozatot adó programot, a következő együttműködési lehetőségekben: együttes témavezetés, kettős/többszörös diploma, közös diploma.

A pályázatok beadásának módja, határideje. Függetlenül a projekt tervezett időtartamától a hálózati pályázatot minden évben újra be kell adni a koordinátor ország nemzeti CEEPUS irodájához. A pályázatot on-line kell feltölteni a Központi CEEPUS Iroda honlapján keresztül, melynek határideje a 2006/2007-es tanévre: 2006. január 15.

A CEEPUS Magyarországi Iroda előzetes formai bírálatot végez a 2006. január 5-ig beérkezett pályázatok esetében. Formai hiba esetén a pályázónak a hivatalos beadási határidőig lehetősége van hiánypótlásra. A pályázati határidő lejárta után hiánypótlásra nincs lehetőség.

Egyéni mobilitások

Hálózati együttműködés keretén belüli mobilitások
A hallgatói és oktatói mobilitás az elfogadott hálózatok keretein belül, a fogadó intézmény fogadási keretének erejéig valósítható meg. A küldő intézmény által kiírt pályázati felhívásnak megfelelően a lehetséges ösztöndíjasok kiválasztását minden esetben a hálózat helyi koordinátora végzi.

Hálózaton kívüli, freemover mobilitások
Ha a pályázó a saját intézményében nem talál megfelelő CEEPUS hálózatot, akkor freemoverként van lehetősége bekapcsolódni a programba. A freemoverek azonban kizárólag a hálózatok által fel nem használt hónapkeretekre pályázhatnak, és csak a második szemeszterre.

Tematikus hálózaton belüli mobilitások
A tematikus hálózatok országai (Albánia, Bosznia-Hercegovina, Macedónia) irányába, és az onnan hazánk felé irányuló mobilitások finanszírozására a 2005/2006-os tanévben összesen 10 hónap áll a pályázók rendelkezésére.

A megpályázható ösztöndíjidőszak

alapképzéses hallgatók: min. 3, max. 10 hónap,
diplomamunkát író alapképzéses hallgatók, posztgraduális és PhD-hallgatók: min. 1, max. 10 hónap,
oktatók: min. 1 hónap, max. 10 hónap.
A pályázatok beadásának módja, határideje. A pályázatokat on-line kell feltölteni a Központi CEEPUS Iroda honlapján keresztül. A 2005/2006-os tanév őszi szemeszterére való jelentkezés határideje: 2005. november 15.

A részletes pályázati felhívás és a pályázati űrlap megtalálható a Tempus Közalapítvány honlapján.

További információ: Tempus Közalapítvány, 1438 Budapest 70, Pf. 508; infovonal: 237-1320; e-mail: info@tpf.hu; web: www.tka.hu.



Vulcanus in Japan



The Smithsonian Institution Fellowship Program

 

INTRODUCTION

Catherine F. Harris, Director, Office of Fellowships

The Office of Fellowships has the central management and administrative responsibility for the Institution's programs of research grants, fellowships, and other academic appointments. One of its primary objectives is the facilitation of the Smithsonian's scholarly interactions with students and scholars at universities, museums, and other research institutions around the world. The Office administers Institution wide research support programs, and encourages and assists other Smithsonian museums, research institutes and research offices in the development of additional fellowships and visiting appointments.

This book is published to provide information about the Smithsonian Institution's fellowships, internships, and research resources. The Smithsonian Institution encourages access to its research staff, collections, and reference materials by visiting scholars, scientists, and students. The Institution offers in-residence appointments for research and study using its facilities, with the advice and guidance of its staff members. These appointments enable qualified persons to make use of Smithsonian resources in pursuing studies related to research interests of the Institution and its staff. Appointments vary in duration, and many carry financial support.

Sections of Smithsonian Opportunities for Research and Study

  • Details about the purpose, research fields, eligibility requirements, duration of appointment, and application procedures and deadlines for each type of opportunity offered throughout the Institution are described in the first section. The WWW version of this publication provides some links to more detailed information for some of the programs listed.
  • The second part of the book is devoted to descriptions of the Museums, Research Institutes, and Research Offices of the Smithsonian and to the research interests of the professional staff. The WWW version of this publication provides some links to more detailed information for some of the staff members listed.
  • The third section provides information about the Institution's research support units available for consultation and use by visiting scholars, scientists and students.

Further information about the programs described in the book may be obtained by contacting this office (unless otherwise noted):

Office of Fellowships, Smithsonian Institution

Victor Building Suite 9300 , MRC 902 P.O. Box 37012, Washington, D.C. 20013-7012

Tel: 202.275.0655 E-mail: siofg@si.edu Internet: www.si.edu/research+study

 

Applicants to the Smithsonian Institution Fellowship Program must propose to conduct research in a discipline pursued at the Smithsonian and must submit a specific and detailed research proposal indicating why the Smithsonian is an appropriate place to carry out the study. Projects that broaden and diversify the research conducted within these disciplines are encouraged. Fellowships are offered to support research at Smithsonian facilities or field stations. Fellows are expected to spend most of their tenure in residence at the Smithsonian, except when arrangements are made for periods of field work or research travel.

For all fellowships, appropriate members of the Smithsonian professional staff must be willing and able to serve in the capacity of principal advisor or host, and space and facilities must be available to accommodate the proposed research.

Applicants are evaluated on the scholarly merit of their proposals; their ability to carry out the proposed research and study; the likelihood that the research can be completed during the requested appointment period; extent to which the Smithsonian, through its research staff members or resources, can contribute to the proposed research project; and the inclusion of diverse perspectives.

 

Smithsonian Institution Fellowship Program

Fellowship awards under this program are contingent upon the availability of funds.

Deadline: January 15 annually (applications are available in September)

 

Fellowship Categories

Postdoctoral Fellowships are offered to scholars who have held the degree or equivalent for less than seven years. Senior Fellowships are offered to scholars who have held the degree or equivalent for seven years or more. The term is 3 to 12 months. Both fellowships offer a stipend of $35,000* per year plus allowances.

* Earth and Planetary Sciences Senior and Postdoctoral stipends are $40,000 per year.

Predoctoral Fellowships are offered to doctoral candidates who have completed preliminary course work and examinations. Candidates must have the approval of their universities to conduct doctoral research at the Smithsonian Institution. The term is 3 to 12 months. The stipend is $22,000 per year plus allowances.

Graduate Student Fellowships are offered to stu-dents formally enrolled in a graduate program of study, who have completed at least one semester, and not yet been advanced to candidacy if in a Ph.D. Program. Applicants must submit a proposal for research in a discipline, which is pursued at the Smithsonian. The term is 10 weeks; the stipend is $4,500.

Stipends are prorated for periods of less than twelve months.

Smithsonian Institution offers fellowships in fields that are actively pursued by the museums and research organizations of the Institution (see below). For more information see links to'Smithsonian Opportunities for Research and Study' below. These fellowships support research in residence at all Smithsonian facilities except the Smithsonian Astrophysical Observatory (Applicants interested in conducting research at the SAO should contact to the Office of the Director, Smithsonian Astrophysical Observatory, 60 Garden Street, Cambridge, MA 02138 for program information, application materials, and deadlines or go to SAO Fellowship Information .)

At present, the fields fellowship are available for:

  • Animal behavior, ecology, and environmental science, including an emphasis on the tropics
  • Anthropology, including archaeology,
  • Astrophysics and astronomy
  • Earth sciences and paleobiology
  • Evolutionary and systematic biology
  • History of science and technology
  • History of art, especially American, contemporary,
  • African, and Asian art, twentieth-century
  • American crafts, and decorative arts
  • Social and cultural history of the United States Folklife


Scholarships of Republic of Turkey
(History, Sociology, Political-Psychology, International Relations,
Administrative Sciences, Communication, Turcology)

 

The Council of Higher Education of the Republic of Turkey will award scholarships to the foreign researchers for conducting research, graduate and postgraduate studies in the field of history, sociology, political-psychology, international relations, administrative sciences, communication and Turcology.

Scholarships are offered to scholars to conduct research, write articles and books about the subjects that they are willing to study. Candidates must have the ability to work on Turkish (Ottoman) Archives. At the end of their research, scholars are obliged to publish their work.

Scholars can either work individually or together with academics at Turkish universities; depending on the quality and necessity of the research they will conduct.

 

Subjects For the Scholarships:

  • Christians in the Ottoman Empire
  • Eastern Front in the First World War
  • Terrorist Attacks in the Ottoman Empire
  • Activities of Dashnaks and Hunchaks in the Ottoman Empire
  • Ottoman-Russian Relations at the turn of the 20 th Century.
  • Ottoman-British Relations at the turn of the 20 th Century.
  • Ottoman-US Relations at the turn of the 20 th Century.
  • Armenian Diaspora
  • Revolts and Uprising in the Ottoman Empire During the First World War
  • Contagious Diseases in the Last Era of the Ottoman Empire 

 

SCHOLARSHIPS

  • 1 Person, 3 years, 1.250 $ per month (Sponsor: Kadir Has University)
  • 1 Person, 1 year, 4000 Euro per year in International Relations (Sponsor: Haliç University)
  • 2 Persons, 6 months, 1.250 $ per month and free accommodation at university hall (Sponsor: Beykent University).
  • 1 Person, 1 year, 10.000$ per year (Sponsor: Çankaya University).
  • 2 Persons, 1 year, free accommodation at university hall (Sponsor: Maltepe University).

 

REQUIRED DOCUMENTS

Candidates should submit their CVs, research proposals, a document that indicates that the candidate has the linguistic ability to work on the Ottoman archives (for individual researchers only), two reference letters, a copy of their undergraduate and/or graduate diploma as a proof of degree and a copy of academic work, if exists.

Deadline for application is the 30th of December 2005. Scholars will be asked to start their researches in September 2006.

Applications will be received by the Council of Higher Education of the Republic of Turkey. The Council of Higher Education Scholarship Committee will review the submitted proposals and recommend finalists to the General Board of the Council of Higher Education.

 

Application Address:

Yüksekogretim Kurulu, Toplumsal Faaliyetler Birimi,

06539, Bilkent/ANKARA/TURKEY.

Phone: +90 312 298 71 35

Fax: + 90 312 266 48 19


Pályázati felhívás
Magyar-Portugál TéT 2006-2007

 

A Kutatási és Technológiai Innovációs Alapról szóló 2003. évi XC. Törvény (Atv) 8. § (2) c) alapján a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal pályázatot hirdet a Magyar Köztársaság és a Portugália közötti kormányközi tudományos és technológiai együttműködés keretében kutatás-fejlesztési projektek kutatócseréjének támogatására. A támogatás nyílt pályázati rendszerben, a magyar – portugál kormányközi TéT együttműködési program keretében történik.

Támogatást kaphatnak azok a belföldi székhelyű jogi személyek, vagy jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók vagy azok a magyarországi állandó lakóhellyel rendelkező természetes személyek, akik belföldi székhelyű jogi személyek, vagy jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok alkalmazásában állnak, és amelyek vagy akik a természet-, az orvos-, a mezőgazdasági és a műszaki tudományok területén tervezik az együttműködést.

Nem pályázhat , illetve nem részesülhet támogatásban az a belföldi székhelyű jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, egyéni vállalkozó, magyarországi állandó lakóhellyel rendelkező természetes személy, aki vagy amely csődeljárás, felszámolási eljárás, végelszámolás alatt áll; adott pályázat megjelentetését megelőzően az Alap vagy az Atv. 16. §-ának (2) bekezdésében foglalt (cél)előirányzatok terhére kiírt pályázatokban valótlan vagy megtévesztő adatot szolgáltatott, illetve az elnyert pályázat alapján kötött szerződést - neki felróható okból - maradéktalanul nem teljesítette; a 60 napot meghaladó, lejárt köztartozás van; az Alappal, illetve az Atv. 16. §-ának (2) bekezdésében foglalt (cél)előirányzatokkal szemben 60 napot meghaladó lejárt fizetési kötelezettséggel rendelkezik.

A pályázatokat legkésőbb 2005. november 14. lejárta előtti feladási határidővel kérjük az alábbi címre postán beküldeni:

TéT Alapítvány
Budapest
Pf. 38
1255

A borítékra kérjük ráírni:
Magyar-Portugál pályázat

A faxon beküldött pályázatokat nem tudjuk elfogadni.

A magyar nyelvű pályázatokat elektronikus formában (csatolt Word dokumentumként, egyetlen fájlba szerkesztve) az alábbi címre kérjük beküldeni (A Tárgy mezőbe szíveskedjenek beírni az „ port ” szócskát): sandor.szigeti@nkth.gov.hu

Támogatás futamideje: 24 hónap


Pályázati felhívás
Magyar-kínai TéT 2006-2007

A Kutatási és Technológiai Innovációs Alapról szóló 2003. évi XC. Törvény (Atv) 8. § (2) c) alapján a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal pályázatot hirdet a Magyar Köztársaság és a Kínai Népköztársaság közötti kormányközi tudományos és technológiai együttműködés keretében kutatás-fejlesztési projektek kutatócseréjének támogatására. A támogatás nyílt pályázati rendszerben, a magyar – kínai kormányközi TéT együttműködési program keretében történik.

Támogatást kaphatnak azok a belföldi székhelyű jogi személyek, vagy jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok, egyéni vállalkozók vagy azok a magyarországi állandó lakóhellyel rendelkező természetes személyek, akik belföldi székhelyű jogi személyek, vagy jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok alkalmazásában állnak, és amelyek vagy akik a természet-, az orvos-, a mezőgazdasági és a műszaki tudományok területén tervezik az együttműködést.

Nem pályázhat , illetve nem részesülhet támogatásban az a belföldi székhelyű jogi személy, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, egyéni vállalkozó, magyarországi állandó lakóhellyel rendelkező természetes személy, aki vagy amely csődeljárás, felszámolási eljárás, végelszámolás alatt áll; adott pályázat megjelentetését megelőzően az Alap vagy az Atv. 16. §-ának (2) bekezdésében foglalt (cél)előirányzatok terhére kiírt pályázatokban valótlan vagy megtévesztő adatot szolgáltatott, illetve az elnyert pályázat alapján kötött szerződést - neki felróható okból - maradéktalanul nem teljesítette; c) a 60 napot meghaladó, lejárt köztartozás van; d) az Alappal, illetve az Atv. 16. §-ának (2) bekezdésében foglalt (cél)előirányzatokkal szemben 60 napot meghaladó lejárt fizetési kötelezettséggel rendelkezik.

A pályázatokat postán szíveskedjenek eljuttatni 2005. december 31. előtti postára adással, az alábbi címre:

A KPI megbízásából:
TéT Alapítvány
Budapest
Pf. 38
1255

A borítékra kérjük ráírni:
Magyar-Kínai pályázat

A faxon beküldött pályázatokat nem tudjuk elfogadni.

A magyar nyelvű pályázatokat elektronikus formában (csatolt Word dokumentumként, egyetlen fájlba szerkesztve) az alábbi címre kérjük beküldeni (A Tárgy mezőbe szíveskedjenek beírni az „CHN” szócskát): peter.judak@nkth.gov.hu

Támogatás futamideje : 24 hónap


A Külügyi Tájékoztatóban megjelent aktuális pályázatok
beadási határidejük szerint

Határido:

Pályázat:

Forrás:

 

 

 

2005. nov. 04.

Magyar Állami Eötvös ösztöndíj 2006

KT 374.

2005. nov. 11.

A felsőoktatás, a szakoktatás és szakképzés területén megvalósuló együttműködés az EU és Ausztrália között

KT 377.

2005. nov. 14.

Magyar-portugál TÉT együttműködés

KT 377.

2005. nov. 15.

Nemzetközi Marie Curie ösztöndíjak - Európai Unió 6. kutatási, technológiafejlesztési és demonstrációs keretprogram

KT 375.

2005. nov. 15.

Baden-württembergi és bajor ösztöndíjak a 2006/2007. tanévre

KT 375.

2006. nov. 15.

Közép-Európai Felsőoktatási Csereprogram - Hallgatói és oktatói mobilitás / CEEPUS

KT 377.

2005. nov. 30.

Pályázati felhívás EU-Ausztrália közötti együttműködésre

KT 375.

 

 

 

2005. dec. 30.

Scholarships of Republic of Turkey

KT 377.

2005. dec. 31.

Magyar-kínai TÉT együttműködés

KT 377.

 

 

 

2006. jan. 15.

Közép-Európai Felsőoktatási Csereprogram - Hálózati jelentkezés / CEEPUS

KT 377.

2006. jan. 15.

Közép-Európai Felsőoktatási Csereprogram - Hallgatói és oktatói mobilitás / CEEPUS

KT 377.

2006. jan. 15.

Smithsonian Fellowships 2006

KT 377.

2006. jan. 20.

Vulcanus in Japan

KT 377.

 

 

 

2006. márc. 01.

A Magyar Ösztöndíj Bizottság (MÖB) ösztöndíjai külföldi teljes-, rész- és doktori képzésre a 2006/2007. tanévre

KT 374.

2006. márc. 01.

A Nemzetközi Visegrádi Alap rövid távú programja (small grant)

KT 375.

2006. márc. 15.

A Nemzetközi Visegrádi Alap hosszú távú programja (standard grant)

KT 375.

2006. márc. 31.

Amerikai-magyar kutatók projektegyüttműködése, mobilitása

KT 376.

 

 

 

folyamatos

Roman Herzog Research Scholarship /Humboldt Ösztöndíj/

KT 354.

folyamatos

Amerikai-magyar kutatók projekt-együttműködése, mobilitása

KT 368.

folyamatos

Közép-kelet-európai országok és Kanada partnerkapcsolatainak elősegítésére utazástámogatás (Partnerships for Tomorrow II.)

KT 375.