Regisztráció ERASMUS szakmai gyakorlatra kiutazó hallgatók számára az ösztöndíj-megállapodás megkötésének időpontjára

Rövid emlékeztető a teendőkről

Elfogadott regisztrációk szerződéskötésre (szakmai gyakorlatok)

PÓTPÁLYÁZATI FELHÍVÁS a 2007/2008. tanév II. félévére

A Szegedi Tudományegyetem pályázatot hirdet szakmai gyakorlatok támogatására a Lifelong Learning Program Erasmus alprogram keretén belül a 2007/2008. tanév II. félévére.

A pályázat célja:
A hallgatói tanulmányok szerves vagy kiegészítő részét képező szakmai gyakorlatok biztosítása a közösségi munkaerőpiacon szükséges készségek elsajátításához és a fogadó ország gazdasági és társadalmi kultúrájának megismeréséhez a gyakorlatok teljes elismertetésének és beszámításának garanciájával.

A szakmai gyakorlat jellemzői:

• A küldő intézmény teljes mértékben beszámítja – megfelelő teljesítés esetén -  a külföldi szakmai gyakorlatot.
  • A Képzési Megállapodás tartalmazza a gyakorlat időtartamát és tartalmát, a munkaidőt, az elvégzendő munkát, elvárt teljesítést. stb.

Szakmai gyakorlat helye lehet: vállalat, képző intézmény, kutatóközpont, egyéb szervezet
Nem lehetnek szakmai gyakorlati helyek: EU-s intézmények, EU-s programokkal foglalkozó központi szervezetek, nemzeti diplomáciai képviseletek (pl. nagykövetség).

A befogadóhely keresése egyénileg történik!

Kik pályázhatnak?

A Szegedi Tudományegyetem

• beiratkozott hallgatói, akik  a szakmai gyakorlat ideje alatt is érvényes hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek,
  • felsőfokú szakképzésben részt vevő, diplomával még nem rendelkező hallgatói.

A tanárszakos hallgatók szakmai gyakorlata a COMENIUS program keretében valósítható meg.

Az ERASMUS szakmai gyakorlat időtartama:

szakmai gyakorlat   min. 3 - max. 5 hónap
kombinált szakmai gyakorlat
  min. 3 - max. 5 hónap az ERASMUS tanulmányokkal együtt.
A szakmai gyakorlat megelőzheti vagy követheti az ERASMUS tanulmányokat.
felsőfokú szakképzés   legalább 2 hét

A 2007/2008. tanévben az ERASMUS szakmai gyakorlat 2007. júliusa és 2008. augusztusa között valósulhat meg.

Pályázás módja
Az Erasmus hallgatók egyéni pályázatot nyújtanak be a tanszéki/kari koordinátorhoz az alábbiak szerint:

Pályázni kizárólag a mellékelt Pályázati űrlapon lehet.
A számítógéppel kitöltött pályázati űrlapot

• csatolt fáljként a e-mail címre,
  • kinyomtatott példányát a pályázati anyaggal együtt a tanszéki koordinátorhoz kell leadni.

A pályázat benyújtásának határideje: karonként/tanszékenként kerül meghatározásra.

A tanszékre/karra benyújtandó pályázati anyagnak a következőket kell tartalmaznia:

• Külföldi munkaadó/szakmai gyakorlatot biztosító befogadó nyilatkozata (Utólag is, de legkésőbb a szakmai gyakorlat megkezdése előtt 2 hónappal benyújtandó.)
  • Europass CV- magyarul (Letölthető: www.europass.hu)
  • Europass CV- a gyakorlat munkanyelvén (Letölthető: www.europass.hu)
  • Motivációs levél (magyarul, maximum 2000 karakter)
  • Motivációs levél (a gyakorlat munkanyelvén, maximum 2000 karakter)
  • Nyelvtudást igazoló dokumentum(ok) fénymásolata(i)
  • Angol nyelvű iskolalátogatási igazolás
  • 3 db igazolványkép 1 borítékban, hátoldalon névvel és születési időponttal
  • Szaktanári ajánlás

A fenti pályázati eljárási követelmények maradéktalan betartása a pályázat befogadásának és formai érvényességének  a feltétele.

Pályázatok bírálata, döntéshozatal

A határidőre benyújtott és a tanszéki Erasmus koordinátor által igazolt pályázatot a kari/tanszéki bizottság minősíti.
A nyertes pályázok listáját a tanszéki koordinátorok összesítve továbbítják az NKI-ra 2008. február 29-ig.

A támogatás mértéke és elszámolása

A támogatás összegéről a Szegedi Tudományegyetem az Európai Bizottság előírásai alapján célországok szerinti differenciálással dönt.

A támogatásban részesülő hallgatókkal az SZTE NKI köt szerződést a bemutatásra kerülő Képzési megállapodás alapján,
és a megítélt összeget közvetlenül a hallgatónak fizeti ki.

A támogatás felhasználásáról a hallgatók az SZTE NKI felé tartalmi beszámoló készítésével kötelesek elszámolni. Ennek elmulasztása a teljes támogatás visszafizetését vonja maga után.

Sikeres pályázást kívánunk!

1. Csak szakmai gyakorlatra történő pályázás alapelvei:

• aktív hallgatói jogviszony – a szakmai gyakorlat ideje alatt is,
  • felsőfokú szakképzésben részt vevő, diplomával még nem rendelkező hallgató is,
  • a szakmai gyakorlat a hallgató tantervi kötelezettségei között szerepel,
  • elvégzését kredittel ismerik el itthon és bekerül a Diploma Supplementbe.

Tanulmányai során mindenki csak egyszer részesülhet ERASMUS szakmai ösztöndíjban!

Halasztani nem lehet!

Min. 3 - max. 6 hónap

felsőfokú szakképzés: min. 2 hét.

2. Tanulmányokkal kombinált szakmai gyakorlat együttes megpályázására vonatkozó alapelvek:

• aktív hallgatói jogviszony – a szakmai gyakorlat ideje alatt is,
  • a szakmai gyakorlat a hallgató tantervi kötelezettségei között szerepel,
  • csak ugyanabban a mobilitási periódusban (tanévben) lehetséges,
  • a gyakorlatnak helyet adó fogadó egyetem felügyelete mellett kell történnie,
  • a szakmai gyakorlat megelőzheti vagy követheti az ERASMUS tanulmányokat,
  • a tanulmányok és a szakmai gyakorlat folyamatossága,
  • elvégzését kredittel ismerik el itthon és bekerül a Diploma Supplementbe.

Tanulmányai során mindenki csak egyszer részesülhet kombinált szakmai ösztöndíjban!

Halasztani nem lehet!

Min. 3 - max. 10 hónap az ERASMUS tanulmányokkal együtt