
Üdvözöljük a Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi Mobilitási Iroda honlapján!
Az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda foglalkozik a különböző mobilitási programok intézményi szintű koordinálásával.
Az Iroda által koordinált programok (ERASMUS+, CEEPUS, EGT Alap, Campus Mundi és a Makovecz Program ) ismertetését és az azokkal kapcsolatos legfontosabb információkat az egyes programokhoz kapcsolódó külön oldalaink tartalmazzák.
A Szegedi Tudományegyetem a különböző mobilitási programoknak köszönhetően a világ több, mint 500 partneregyetemével áll kapcsolatban. A fenti csereprogramok hallgatói, oktatói és adminisztratív dolgozók mobilitását teszik lehetővé különböző formában.
A fenti programok keretében megvalósult eddigi mobilitások statisztikáit illetve a partnerintézmények listáit szintén az adott programok honlapjai tartalmazzák.
Central European Joint Infodays 2023 - Bécs, 2023. december 4-5.
A Tempus Közalapítvány az Oead (Ausztria), CZELO (Csehország) és a SAAIC (Szlovákia) Nemzeti Irodákkal közösen szervezi meg az Erasmus+ centralizált pályázatok 2024-es felhívásával kapcsolatos tudnivalókat. A rendezvényt idén Bécsben tartják december 4-5 között.A Central European Joint Infodays (training seminar focusing on Erasmus+ international centralised actions in higher education) 2023 célja, hogy platformot biztosítson a négy ország felsőoktatási intézményei és egyes partnerországok számára az együttműködési lehetőségek feltérképezésére; továbbá az, hogy gyakorlati szemszögből nyújtson információt a centralizált pályázatokról az Európai Bizottság és az Európai Oktatási és Kulturális Végrehajtó Ügynökség tapasztalatai alapján.
Az eseményre már konkrét projektötlettel rendelkező személyeket várunk, akik a tréningszeminárium keretében kívánják tovább formálni a tervezett együttműködést és útmutatásra van szükségük a pályázat elkészítéséhez. A részletes programot hamarosan közzétesszük. A Central European Joint Infodays 2023-ról további információ itt olvasható. A jelentkezéssel kapcsolatos információk ezen a linken érhetőek el, amelyeket szeptember 30-ig várnak.
A Német Felsőoktatási Csereszolgálat (DAAD), németországi tanulmányi és kutatói ösztöndíjai 2024/2025
A Német Felsőoktatási Csereszolgálat (DAAD), hallgatóknak és oktatóknak kínál németországi mesterképzés vagy kutatói tartózkodás céljából tanulmányi és kutatói ösztöndíjakat. - A pályázatok beadási határideje: 2023. november 15.A 2024/25-ös tanévre a pályázatok elérhetők az alábbi linken: https://www.daad-hungary.org/hu/oesztoendijak-es-tamogatasok/
Tájékoztató dokumentumok
Pályázati felhívás magyar-francia társadalomtudományi projektek megvalósítására – Hubert Curien-Balaton Program 2024-25
Pályázati határidő: 2023. szeptember 29. 23:59 óraFulbright ösztöndíjak az Egyesült Államokba 2024-2025
- Fulbright Posztgraduális Hallgatói Ösztöndíjak
Pályázat beadási határidő: 2023. május 15. - Fulbright Oktatói ösztöndíjak
Pályázat beadási határidő: 2023. október 16. - Fulbright Kutatói ösztöndíjak
Pályázat beadási határidő: 2023. október 16.
Statement of the University of Szeged regarding the events in Ukraine
Szakmai gyakorlati pályázatok a párizsi Pasteur Intézetben
Államközi ösztöndíjak oktatói és kutatói tanulmányutakra, nyári egyetemekre, részképzésekre és teljes képzésekre
pályázati határidő: 2022. február 10.DAAD német-magyar projektalapú kutatócsere program 2022-2023
- A pályázatok beadási határideje: 2021. június 30.A projektpályázatot a https://scholarship.hu oldalon kell online benyújtani. Pályázat benyújtása regisztrációt követően lehetséges.
Erasmus+ Facebook live kérdezz-felelek
Bokodi Szabolcs és Györke Julianna, a Tempus Közalapítvány munkatársai válaszolják meg élőben a hallgatók Erasmus+ ösztöndíjjal kapcsolatos kérdéseit
- Időpont : 2021. május 13. csütörtök, 16:00-17:00A Nemzetközi Mobilitási Iroda munkatársainak elismerése


A Tempus Közalapítvány a 2019. novemberi Nemzetközi Koordinátori Találkozón oklevéllel jutalmazta Balogné Molnár Gabriellát, a Szegedi Tudományegyetem ERASMUS+ intézményi programkoordinátorát, a Nemzetközi Mobilitási Iroda vezetőjét és Dr. Tanács Editet, a Szegedi Tudományegyetem CEEPUS programkoordinátorát kiemelkedően sikeres koordinátori tevékenységük elismeréseként.




Az SZTE Info cikke: https://u-szeged.hu/sztehirek/2019-december/diszoklevel-szte-ket
Global Student Satisfaction Awards 2019: University of Szeged





Európa legsikeresebb egyeteme az SZTE az Erasmus programban

Navracsics Tibor az ERASMUS-ról: "a nem budapesti egyetemek közül egyedül az SZTE tud jó eredményt felmutatni ebben"
A legnépszerűbb fogadóegyetemek az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), valamint a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a legnagyobb kibocsátók pedig a BCE, az ELTE és a BME.
Figyelmeztető jelnek nevezte, hogy a nem budapesti egyetemek közül egyedül az SZTE tud jó eredményt felmutatni ebben, ez pedig a magyar felsőoktatás nemzetközi beágyazottságára utal, arra, hogy van néhány egyetem, amelyet ismernek külföldön, része nemzetközi kutatási programnak, hálózatnak, de nem tudták megoldani, hogy az egész magyar felsőoktatási rendszer, mint rendszer ágyazódjon be a nemzetközi felsőoktatásba.Ez lesz a jövő egyik fontos feladata - szögezte le Navracsics Tibor."
(Elhangzott a BCE Nemzetközi Felsőoktatási Kutatások Központja által rendezett, Magyar felsőoktatás 2015. - Fokozatváltás, központosítás, szűkítés című konferencián, 2016. január 28-án, Forrás: hirado.hu - http://www.hirado.hu/2016/01/28/navracsics-szerint-sovany-a-nyelvtudasunk/#)